Статті

Вуличні Led світильники

Led світильники вуличні стають все більш поширеними в Україні. Сьогодні різні варіанти лід освітлення можна побачити на вулицях не тільки в мегаполісах, але і в невеликих містах, і в СМТ. Це пояснюється зростанням популярності лід освітлення як новітньої концепції штучного світла. Це є найбільш актуальне, економічне, екологічне і надійне освітлювальне рішення як для інтер’єрів, так і для вулиць.

Ціни на лід освітлення в Україні (як і в усьому світі) вище, ніж на традиційні лампи. Але варто подивитися на їх придбання в довгостроковій перспективі. Купити вуличні світлодіодні світильники виявиться вигідніше. Витрати на них окупаються завдяки енергозбереженню, відсутності витрат на обслуговування і тривалого терміну служби.

Вуличні світлодіодні світильники: якими вони бувають?

000007102 3 7 18x10 - - Вуличні Led світильники

Існує 5 типів вуличних світлодіодних світильників. Вони розрізняються по функціоналу. Ці вуличні ліхтарі бувають:

 • освітлювальними – їх встановлюють у багатьох місцях: уздовж вулиць, доріг і прилеглих до них територій, у дворах і місцях загального користування. Світильники для вулиці світлодіодні нерідко використовуються і для освітлення заміських ділянок;
 • магістральними – ними висвітлюються різні автомобільні дороги і траси. Світлодіоди в вуличних ліхтарях для автодоріг оснащуються спеціалізованої вторинної оптикою. Вона забезпечує КСС (криву сили світла, тобто розподіл світлового потоку) типів Ш, Ш1-1 і Ш2 (буква означає зону розподілу світла, «широка»). Висвітлюється корисний простір дорожнього полотна;
 • архітектурними – через ці вуличних світлодіодних світильників з чіткою геометрією світла нічні міста виглядають так красиво. Ними підсвічують фасади будівель та інших архітектурних споруд, пам’ятники, рекламні щити, вивіски;
 • ландшафтними – ними висвітлюють фасади заміських будинків, МАФ та інші елементи ландшафтного дизайну на присадибних ділянках: доріжки, рослини, водойми. Вони, при малому енергоспоживанні, створюють комфортну світлову середу і стильну, незвичайну атмосферу приватного домоволодіння.

Особливості експлуатації вуличних світлодіодних світильників

Led світильники вуличні відрізняються від застосовуваних у приміщеннях тим, що відчувають постійні впливу навколишнього середовища – і це не тільки перепади температури. Їх мочить дощем, б’є градом, обсипає снігом, вони відкриті для поривів вітру і впливу вандалів. Тому і вимоги до них особливі – вони повинні мати високий ступінь захисту від зовнішніх впливів. Конструкція кріплень вуличних світлодіодних світильників повинна бути виключно надійної – металевої, міцної і несприйнятливою до будь-яких механічних навантажень.

У вуличних світлодіодних світильників буває різна ступінь захисту від зовнішнього середовища – це маркування IP і дві цифри. Чим вона вища, тим більше «екстремальними» будуть умови використання і тим менше обмежень по експлуатації:

 • 44 – такі вуличні ліхтарі варто встановлювати на стіни споруд під навісами, які захищають від опадів;
 • 54 – не бояться попадання вологи і пилу;
 • 65 – повна пило-та вологозахист;
 • 67 – прилади з цієї маркуванням можна купити для використання на всій території України з температурним режимом від +45 ℃ до -60 ℃, допустимо короткочасне (буквально на кілька секунд) занурення в воду;
 • 68 – працюють під водою, незамінні для підсвічування ландшафтних водойм, басейнів на відкритому повітрі.
000007102 2 7 18x10 - - Вуличні Led світильники

Монтаж вуличних світлодіодних світильників

Здається простим але перед початком робіт рекомендується ретельне вивчення схеми підключення. Потім потрібно під’єднати всі елементи в правильному порядку, переконатися, що виріб після монтажу безпечно, включити / вимкнути в тестовому режимі.

Кріплення світильників бувають:

 • консольними – з монтажем на кронштейн або трубу за допомогою болтів або спеціальних фіксуючих елементів;
 • накладними – для рівних поверхонь;
 • у вигляді П-подібних скоб – дозволяє кріплення до будь-яких поверхонь і регулювання вироби в одній площині. Дає можливість вибору напрямку світлового потоку;
 • спеціальними – створюються індивідуально під нестандартні рішення;
 • за допомогою троса – коли немає інших варіантів.

Переваги вуличних світлодіодних світильників

000007102 5 7 15x10 - - Вуличні Led світильники

Перед тим, як купити комплект вуличних світлодіодних світильників, визначитеся з їх типом і місцем установки. Прилад, що підходить для заміського ділянки, навряд чи підійде для освітлення автотраси. І далі вибирати за технічними характеристиками:

 • споживаної потужності
 • світлового потоку;
 • температурі кольору (діапазон вимірюється в кельвінах і буває від 3000 до 6000 К, але оптимальний – 4000-4500 К);
 • ступеня захисту.

 

Також слід враховувати висоту установки (підвісу) led світильників вуличних і рівень необхідної освітленості (чим вище монтується світильник від освітлюваної поверхні, тим більша його потужність буде потрібно, щоб добитися хорошого рівня освітленості).

Як вибрати освітлення

Перед тим, як купити комплект вуличних світлодіодних світильників, визначитеся з їх типом і місцем установки. Прилад, що підходить для заміського ділянки, навряд чи підійде для освітлення автотраси. І далі вибирати за технічними характеристиками:

 • споживаної потужності;
 • світлового потоку;
 • температурі кольору (діапазон вимірюється в кельвінах і буває від 3000 до 6000 К, але оптимальний – 4000-4500 К);
 • ступеня захисту.

Також слід враховувати висоту установки (підвісу) led світильників вуличних і рівень необхідної освітленості (чим вище монтується світильник від освітлюваної поверхні, тим більша його потужність буде потрібно, щоб добитися хорошого рівня освітленості).

Оптимально купувати світильники у офіційних заводських дистриб’юторів. Це будуть якісні оригінальні вироби з гарантією і подальшим обслуговуванням. Не варто гнатися за низькими цінами і робити покупки у компаній-ноунеймов. Ви платите за якість виробів, при невисокій вартості воно може виявитися незадовільним.

Led світильники вуличні – часті питання

 1. Чи не шкідливо таке освітлення для людського ока? – Даних про шкідливий вплив світлодіодів на зір немає.
 2. Чи можливо змінювати яскравість світлодіодного підсвічування? – Знижувати напруга не можна. Але світильники з оснащенням у вигляді спеціальних драйверів і контролерів дозволяють регулювати яскравість.
 3. Де доцільне застосування вуличних лід світильників? – Сьогодні вони застосовуються в будь-яких схемах зовнішнього освітлення. Але максимально вигідно використовувати їх в місцях, де потрібна серйозна економія електроенергії, підвищені вимоги електробезпеки і дорого коштує часте техобслуговування світлотехніки.

Led світильники для зовнішнього освітлення – вигідне вкладення коштів як у побуті, так і в бізнесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *