Статті

Види світлодіодних ламп

2 1 1 15x10 - - Види світлодіодних ламп

Час звичайних ламп розжарювання стрімко йде в минуле. У сучасних видах освітлювальних елементів, замість вольфрамових ниток використовують світлодіоди. Такі різновиди лампочок позначають абревіатурою LED. Застосовуються світлодіодні лампи (Led) для освітлення вулиць і промислових приміщень. Вважаються найбільш економними і екологічно чистими, не вимагають спеціальних методів утилізації і забезпечують потужний світловий потік.

Історія виникнення

Ефект електролюмінесценції був виявлений в двадцятих року XX століття в Радянському Союзі і отримав назву по імені першовідкривача – «Світло Лосєва» .Спочатку вдалося отримати червоний, потім світлодіоди жовтого і зеленого кольору. Останнім отримали синій, але його виробництво було нерентабельно через високу ціну. Тільки в 90-х роках минулого століття в Японії створили дешевий світлодіод синього кольору, що дозволило отримати білі світлодіодні лампи.

2 2 14x10 - - Види світлодіодних ламп

На початку XXI століття ефективність світлодіодних ламп досягла 100лм / Вт і стало можливим їх використання для освітлення. Сьогодні білі світлодіодні лампи досягають потужності 200лм / Вт, а в серійному виробництві використовують тип стандартного лід цоколя, а потужність джерела світла досягає 125лм / Вт.

Типи світлодіодних ламп

Класифікація Різновиди технологій дозволяють виробляти лід лампи у формі:

Грушовидна форма

2 5 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Найбільш популярний вид світлодіодних ламп. За своєю формою дуже схожі зі звичайними лампами розжарювання. Підходять для установки в класичні прилади. Лампочки зі світлодіодними точками поширюють світіння на 180 градусів. Якщо цоколь встановлюється знизу – світловий потік прямує вгору, а на підлозі утворюються тіні. Філаментні лід світильники забезпечують освітлення на 360 градусів. Підходять абсолютно до будь-яких типів електроприладів.

Кукурудза

2 7 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Ця світлодіодна лампа отримала подібну назву через схожість з кукурудзяним качаном. Джерела світла розміщуються в бічних частинах вироби, що дозволяє розсіювати світло на 300 градусів. Звертає на себе увагу той факт, що «кукурудзу» застосовують в приладах з затінюють плафоном, а також для спрямованого освітлення окремих куточків кімнати

Форма свічки

2 8 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Цей тип світлодіодних ламп забезпечує невеликий кут розсіювання світла. Зазвичай їх поміщають в люстри, з спрямованими вниз патронами. У спеціалізованих магазинах реалізуються лід лампочки у вигляді свічок з філаментная нитками. Подібний вид світлодіодних ламп найбільш ефективно і елегантно виглядає в освітлювальних приладах, виготовлених в стилі ретро.

Кольорова температура

2 4 26x10 - - Види світлодіодних ламп

Серед останніх розробок led лампочок зустрічається класифікація вироби із змінною колірною температурою. Наукові дослідження показали, що людині в різний час доби потрібно різне освітлення. Вранці, теплий колір налаштовує на позитивний лад, а нейтральний білий сприяє ефективній роботі. Холодний колір стимулює організм. Виходячи з результатів подібних досліджень, виробники світлодіодних ламп випускають продукцію, в якій передбачені всі перераховані типи освітлення. За своїм бажанням, людина простим перемиканням, вибирає те освітлення, яке є для нього найбільш комфортним в даний момент.

Норми освітленості

2 10 12x10 - - Види світлодіодних ламп

Невеликий розмір даних led світильників виключає їх виробництво з великою потужністю. Маленький радіус дії компенсується кількістю. Це зручно при розміщенні на одній люстрі відразу декількох лампочок. Розрахунок потужності світлодіодних ламп Яскравість освітлення вимірюється в люксах.

Рекомендовані наступні значення для тієї або іншої кімнати квартири:

 1. Спальня – 100 люкс.
 2. Коридор – 50 100 люкс.
 3. Їдальня – 100 – 200 люкс.
 4. Ванна – 50 – 200 люкс.
 5. Кабінет до 300 люкс.

Типи цоколів

У тих випадках, коли на виробі відсутня інформація про кількість люксів, а вам необхідно визначити чи вкладається освітлення в рекомендовані норми, перевірити потрібні параметри можна за допомогою смартфона. Сучасні телефони забезпечені датчиками, що визначають рівень освітленості. Необхідно встановити програму SensorSense (або їй подібну), що дозволить точно обчислити видається освітлювальними приладами яскравість в будь-якому приміщенні власної квартири. Різновиди цоколів Спеціальна різьблення вкрай важливий елемент необхідний для ламп розжарювання, галогенних виробів, і будь-якого виду світлодіодних ламп. Деталь забезпечує надійну установку лампочки в світильник.

Фахівці класифікують цокали на п’ять типів:

Цоколі E 27, E 14

2 12 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Стандартна різьблення, яка трапляється як у звичайних ламп розжарювання, так і в світлодіодних лампах. Цей вид цоколів розроблений Едісоном і «E» – перша буква його прізвища. Цифри ж позначають діаметр вироби. E 14 в повсякденному побуті часто називають «міньйон». Лампочки з такою різьбленням використовуються в торшерах, бра, настільних освітлювальних приладах і люстрах.

Цоколь GU 10

2 13 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Подібні візерунки класифікується як роз’єм з двома штирями. Стрижні мають ущільнення на кінцях і призначені для кріплення лампочки в патроні за допомогою повороту. Розшифровка абревіатури GU 10 наступна – G позначає тип вироби, U – потовщення, а 10 – відстань між стержнямі.Рассчітан на стандартну напругу в 220 вольт. Продукція з подібним цоколем встановлюється в стельові світильники, витіснивши з цього місця лампи розжарювання і галогенні джерела освітлення.

Цоколь GU 5.3

2 14 10x10 - - Види світлодіодних ламп

Цей тип різьблення отримав популярність недавно. Використовується як точкове освітлення і монтується в стелі, покриті гіпсокартоном.Относятся до штирьковий сімейства. Монтаж приладів дуже простий, тому що отвори в патронах точно збігаються з розташуванням штирів.

G 13

2 15 17x10 - - Види світлодіодних ламп

Подібний елемент складова частина ламп, які за класифікацією відносяться до лінійного типу виробів. Цифра «13» позначає проміжок між штирями. Такі освітлювальні прилади використовують як стельові світильники в приміщеннях з великою площею – в цехах, складах, магазинах і т.п.

Популярний тип цоколя

2 11 17x10 - - Види світлодіодних ламп

Різьбовій цоколь Е Даний елемент можна зустріти у всіх типах лампочок. Виробляється в наступних варіантах: Е 5, Е 10, Е 12, Е 14, Е 17, Е 26, Е 27, Е 40.

До найбільш розповсюджених відносяться моделі Е 14, Е 27, Е 40.

Остання модель зустрічається в люмінесцентних джерелах освітлення і в звичайних лампочках з ниткою накаліванія.Е 27 підходить для будь-яких типів освітлювальних приладів. Часто використовується в грибоподібних лампочках і у виробах в формі свечі.Цоколі Е 14, Е 27, Е 40 використовуються в мережі з напругою в 220 вольт. Потужність на упаковці світлодіодної лампи вказується її потужність. У продажу зустрічаються вироби потужність яких лежить в межах одного до 25 Вт. Покупець набуває ту лампочку, яка відповідає його потребностямСрок службиВремя експлуатації світлодіодних ламп вказується в годиннику. При якісної подачі електроенергії, відсутності різких перепадів напруги термін служби лампочки може досягати 50 тисячі часов.Простой підрахунок показує, що якщо лампочка буде працювати вісім годин на добу, то вийде з ладу тільки через п’ятнадцять років! У порівнянні з люмінесцентними виробами це в п’ять разів довше, не кажучи вже про лампочках розжарювання і їх гарантованим терміном в тисячу годин. Висновок напрошується сам собою – світлодіодні вироби мають непорівнянний з іншими лампами термін експлуатації.

Строк служби

2 17 1 15x10 - - Види світлодіодних ламп

Слід розрізняти ефективний і максимальний термін служби. Перший охоплює той період, за який лампочка втрачає до третини свого світлового потоку, а другий – термін остаточного виходу з строя.Когда на упаковці вказано і один і інший термін – значить ви маєте справу з добросовісним виробником, які піклуються про престиж своєї фірми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *