Прийнято вважати, що неприродні випромінювання світла бувають теплі і холодні. Коли ми говоримо теплий і холодний світло, ми маємо на увазі відтінки світла. Кольорова палітра є значущим елементом в дизайні інтер’єру. Вибір правильного відтінку важливий оскільки, світло і його колір змінюють настрій, і впливають на самопочуття людини. У нашій статті ви дізнаєтеся, як можна зробити правильний вибір температури світла.
Як виміряти температуру кольору?
Термін температура кольору використовується в фізиці. Наукові діячі в сфері фізики виявили, що будь-який колір має свою температурою, яка позначається терміном Кельвін (К). Даний знак можна побачити на коробках лампочок. Нуль температура кольору – це чорний.
- Темно-червоний колір приймає чорний колір, після нагрівання 800 кельвінів / 527 ° С.
- Яскраво-червоний відтінок має температуру 1300 кельвінів / 1027 ° С.
- Яскраво-морквяний колір має температуру 2000 кельвінів / 1727 ° С. Даний колір можна побачити на свічці або на вугіллі.
- Жовтий колір – 2500 кельвінів / 2227 ° С. Колір сходу сонця.
- Білий колір – 5500 кельвінів / 5227 ° С.
- Світло синій колір – 9000 кельвінів / 8727 ° С.
Розглянемо 5 фактів про температуру кольору
- Відтінки, які вважаються холодними, наприклад, білий колір або світло синій, виходять з теплих відтінків.

Відзначимо, що лампочки не досягають такої температури, а обсяг кельвінів вказується в порівняльному умовному вигляді.
Ця температурна основа діє, коли проводиться світло і здійснюється вибір, щоб застосувати в інтер’єрі. Всі лампочки мають конкретної температурою.
Коли вибирається світло потрібно враховувати відповідність температури для конкретного відтінку. Сучасні дизайнери пропонують вибрати і використовувати відповідну колірну температуру для кожного приміщення окремо.
- В одному приміщенні можна використовувати кілька відтінків колірної температури, в залежності від настрою і атмосфери, наприклад, для зустрічі з гостями і для романтичної вечері потрібно підібрати абсолютно різні відтінки.

Важливо вибрати правильні відтінки, щоб не вийшли занадто агресивні кольори, вони можуть дати роздратування очей.
- Яскраво – Червоний відтінок можливо послабити використовуючи теплий помаранчевий колір світла (3000 кельвінів).
- Помаранчевий відтінок переходить в бежевий, використовуючи теплий жовтий колір (4000 кельвінів).
- Жовта лампа придбає сіруватий відтінок при використанні блакитного кольору (5000 кельвінів).
- Зелений можна освітлити, використовуючи салатовий.
- Синій відтінок зраджує білий.
- Фіолетовий, якщо освітлення жовтого кольору, видає червоний.
- Очі людини можуть розрізняти приблизно десять мільйонів відтінків. Це доводить, що освітлення впливає на сприйняття предметів інтер’єру.
Індекс передачі кольору
Світло змінює відтінки кольорів всередині приміщення. Це називається – метамеризма.
Лампочки мають конкретну колірну гамму. Вона вказана на коробках ламп у вигляді знака Ra іноді CRl. Цей обсяг вказує, наскільки точно передається колір приміщення яка висвітлюється. Яскравий результат освітлення виходить при використанні лампочок зі знаком 80 Ra і більше. 80 R і покажчики вище показують всі кольори в інтер’єрі природними.

- Різні види лампочок, маючи однакову колірну температуру, мають можливість показувати відтінки різноманітне. Показник передачі кольору вважає розмір порушення відтінку речей в інтер’єрі в процесі висвітлення конкретної лампочкою.
Які емоції передає людині температура кольору?
Температура кольору впливає на психіку, самопочуття і настрій людини. Рекомендується вранці використовувати теплі помаранчеві і жовті кольори, оскільки вони допомагають легко прокинутися і передають гарний настрій. Ще дані кольору можна використовувати ввечері, оскільки вони заспокоюють і розслаблюють.
У приміщенні, де людина проводить весь день і працює, рекомендується використовувати білий.
Лампочки, які мають високу колірну температуру, не рекомендується застосовувати весь день, оскільки вони сильно і не добре впливають на психічний стан людей.

- Колір Температури діє на психіку людини, поширює конкретну ауру в приміщенні, може активізувати організм або, навпаки, заспокоїти.
Око людини може вловити навіть незначні зміни температури кольору. Діапазон має від 2000 до 10000 кельвінів. Коли ці показники змінюються – це впливає на емоції і психіку людини. Виходячи з цього, вчені рекомендують створювати гармонійне і комфортне освітлення і не забувати вищевказані 5 фактів.