Статті

Колірна температура лед ламп

Прийнято вважати, що неприродні випромінювання світла бувають теплі і холодні. Коли ми говоримо теплий і холодний світло, ми маємо на увазі відтінки світла. Кольорова палітра є значущим елементом в дизайні інтер’єру. Вибір правильного відтінку важливий оскільки, світло і його колір змінюють настрій, і впливають на самопочуття людини. У нашій статті ви дізнаєтеся, як можна зробити правильний вибір температури світла.

Як виміряти температуру кольору?

Термін температура кольору використовується в фізиці. Наукові діячі в сфері фізики виявили, що будь-який колір має свою температурою, яка позначається терміном Кельвін (К). Даний знак можна побачити на коробках лампочок. Нуль температура кольору – це чорний.

 1. Темно-червоний колір приймає чорний колір, після нагрівання 800 кельвінів / 527 ° С.
 2. Яскраво-червоний відтінок має температуру 1300 кельвінів / 1027 ° С.
 3. Яскраво-морквяний колір має температуру 2000 кельвінів / 1727 ° С. Даний колір можна побачити на свічці або на вугіллі.
 4. Жовтий колір – 2500 кельвінів / 2227 ° С. Колір сходу сонця.
 5. Білий колір – 5500 кельвінів / 5227 ° С.
 6. Світло синій колір – 9000 кельвінів / 8727 ° С.

 

Розглянемо 5 фактів про температуру кольору

 

 1. Відтінки, які вважаються холодними, наприклад, білий колір або світло синій, виходять з теплих відтінків.
000008034 2 1 10x10 - - Колірна температура лед ламп

Відзначимо, що лампочки не досягають такої температури, а обсяг кельвінів вказується в порівняльному умовному вигляді.

Ця температурна основа діє, коли проводиться світло і здійснюється вибір, щоб застосувати в інтер’єрі. Всі лампочки мають конкретної температурою.

Коли вибирається світло потрібно враховувати відповідність температури для конкретного відтінку. Сучасні дизайнери пропонують вибрати і використовувати відповідну колірну температуру для кожного приміщення окремо.

 1. В одному приміщенні можна використовувати кілька відтінків колірної температури, в залежності від настрою і атмосфери, наприклад, для зустрічі з гостями і для романтичної вечері потрібно підібрати абсолютно різні відтінки.
000008034 3 1 10x10 - - Колірна температура лед ламп

Важливо вибрати правильні відтінки, щоб не вийшли занадто агресивні кольори, вони можуть дати роздратування очей.

 1. Яскраво – Червоний відтінок можливо послабити використовуючи теплий помаранчевий колір світла (3000 кельвінів).
 2. Помаранчевий відтінок переходить в бежевий, використовуючи теплий жовтий колір (4000 кельвінів).
 3. Жовта лампа придбає сіруватий відтінок при використанні блакитного кольору (5000 кельвінів).
 4. Зелений можна освітлити, використовуючи салатовий.
 5. Синій відтінок зраджує білий.
 6. Фіолетовий, якщо освітлення жовтого кольору, видає червоний.

 

 1. Очі людини можуть розрізняти приблизно десять мільйонів відтінків. Це доводить, що освітлення впливає на сприйняття предметів інтер’єру.

 

Індекс передачі кольору

 

Світло змінює відтінки кольорів всередині приміщення. Це називається – метамеризма.

Лампочки мають конкретну колірну гамму. Вона вказана на коробках ламп у вигляді знака Ra іноді CRl. Цей обсяг вказує, наскільки точно передається колір приміщення яка висвітлюється. Яскравий результат освітлення виходить при використанні лампочок зі знаком 80 Ra і більше. 80 R і покажчики вище показують всі кольори в інтер’єрі природними.

000008034 4 1 10x10 - - Колірна температура лед ламп
 1. Різні види лампочок, маючи однакову колірну температуру, мають можливість показувати відтінки різноманітне. Показник передачі кольору вважає розмір порушення відтінку речей в інтер’єрі в процесі висвітлення конкретної лампочкою.

Які емоції передає людині температура кольору?

 

Температура кольору впливає на психіку, самопочуття і настрій людини. Рекомендується вранці використовувати теплі помаранчеві і жовті кольори, оскільки вони допомагають легко прокинутися і передають гарний настрій. Ще дані кольору можна використовувати ввечері, оскільки вони заспокоюють і розслаблюють.

У приміщенні, де людина проводить весь день і працює, рекомендується використовувати білий.

Лампочки, які мають високу колірну температуру, не рекомендується застосовувати весь день, оскільки вони сильно і не добре впливають на психічний стан людей.

000008034 1 1 10x10 - - Колірна температура лед ламп
 1. Колір Температури діє на психіку людини, поширює конкретну ауру в приміщенні, може активізувати організм або, навпаки, заспокоїти.

Око людини може вловити навіть незначні зміни температури кольору. Діапазон має від 2000 до 10000 кельвінів. Коли ці показники змінюються – це впливає на емоції і психіку людини. Виходячи з цього, вчені рекомендують створювати гармонійне і комфортне освітлення і не забувати вищевказані 5 фактів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *